Burç Yorumu – Astroloji

Burç Yorumu - Astroloji

Burç Yorumu – Astroloji

Forum açıldığından beri bir makale yazmak ve hobilerimi derli toplu anlatmak istiyordum. İlgi alanlarımdan sadece bir tanesi olan resim çizmek. Bu makaleye uygun, astrolojik ve mistik anlamı olan bir resim tablomla sizlere merhaba demek istedim.

astroloji

Öncelikle Türkiye’nin paraevde.com gibi bir platforma ihtiyacı vardı. Forum, benim gibi bir sürü hobisi olan, ancak bunları nasıl değerlendireceğini bilemeyen ya da bir fikir arayan herkes için en ideal yer olacak.

Bu makalemde sayısız hobilerimden biri olan astrolojiden bahsedeceğim. Siz makalenin bu kısmında okumaya ara verip, gökyüzü sizin burcunuz için neler söylüyor buradan öğrenebilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UC_BJw4xnQoXTSqflRi1Itdw

Forumda ilk açtığım konuyu görmeyeniniz kalmamıştır. “YouTube da dikiş öğretmek” konusuydu. Dikiş, hayatımda çocukluğumdan beri yer aldı. Ablamın kız meslek lisesinde giyim bölümünde eğitim almasından dolayı ister istemez ilgi alanıma girdi. Heykeltıraşlık, babamın sert sebzeleri (lahana kökü gibi) heykel gibi yontmasıyla, sonrada dilimleyip bize ikram etmesiyle ilgimi çekti. Hikâye yazmak, babamın hepimize birer prenses defteri alıp günlük tutmanızı teşvik etmesiyle oldu.

İki hikâye kitabım hala kitapyurdu.com da mevcut. Otuz Bilge Hayvan ve Sayga isimli iki hikâye kitabının yazarıyım. Rengârenk boyalarla resim yapmaya çocukluğumda başladım. Annemin köy yaşamını şehre getirmesiyle geleneksel yemeklere (annem kendi elleriyle şehrin göbeğindeki lojmanın bahçesine Tatar fırını yapmıştır) ilgim oldu. Anneannemin kilimlerinden dokumayı, Rus pazarından aldığımız oyuncak enstrümanlardan müziği öğrendim. Çok şehir değiştirince de farklı dillere ilgim arttı.

Burada yazmaya ne zaman ne de kalem yeter, daha neler neler var ilgi alanlarım arasında.

Her birinin bir öyküsü, her birinin bir amacı var hayatımda. Hiçbirinden bir gelir elde etmiş olmasam da bugün beni ben yapan tüm bu değerli uğraşlara minnettarım.

Hepsi için teker teker makale yazacağım ve sizler için de ilham kaynağı olsun diye dilek tutacağım.

Gelelim astrolojiye!

Hep geleceği merak ettim. Ben kimim? Bu dünyaya neden geldim? Neden olaylar benim istediğim gibi değil de kendiliğinden gelişiyor?  Biraz kontrol edebilsem her şey yoluna girecekti.

Astrolojiye de bu yüzden ilgi duymaya başladım. Gezegenler, haritalarında belli bir döngü tuttururlar ve olaylar aşağı-yukarı birbirini takip ve tekrar eder. Öyle ise benim hayatımda da takip eden ve tekrar eden olaylar dizisi olmalı diye düşündüm. Tam da düşündüğüm gibiymiş. Nasıl mevsimler, Dünya Güneş’in etrafında döndükçe değişiyorsa, insanın ruh hali de öyle gezegenlerin konumuna göre, yılın hangi zamanında olduğuna göre değişiyormuş.

Dikiş dikmek ile ilgilenirken bir anda telefonumun kamerası arızalandı ve dikiş videoları çekmeyi bir süre durdurmak zorunda kaldım. Ama yıldızların konumu, hiç de olumsuz bir şeyler olacakmış gibi göstermiyordu. Bunun bir fırsat olduğunu nasıl göremedim? Madem YouTube videoları çekmek istiyordum astroloji, kameraya şimdilik ihtiyaç duymadan devam edebilmem için biçilmiş kaftandı. Önceden sadece kendi hayatıma yön vermek için ilgilendiğim bu konuyu herkesin faydasına kullanmaya karar verdim.

Şimdi her gün, 12 tane burç olduğu için 12 kat daha fazla bu konu ile ilgileniyorum. Her burç için tek tek yorum hazırlıyorum. Ses kaydı yapıyorum. Bu ses kayıtlarını bilgisayara aktarıyorum. Sonra edit aşaması başlıyor. Şey, hım… dediğim ya da şaşırdığım kısımları çıkarıyorum. Uygun burç simgelerini ses kaydının denk gelen burç kısımlarına ekleyip, video haline getiriyorum.

Çok abarttığımı düşünüyorsanız, “yapmayın” derim. Çünkü her şey böyle başlıyor. İçinizde bir alev gibi istek kıvılcımı uyanıyor. Bu tanrısal bir şey. Dedim ya ben hobilerimden hiç para kazanmadım şimdiye kadar. Ama hepinize tecrübe ettiğim bir sırrı söylemem lazım: “zenginlik, çok çalışana değil, insanlarla iyi geçinenlere akar.” bu konuda çok iddialıyım.

Ailesi ile iyi geçinen, onlara değer veren, komşusuyla bir sıkıntısı olmayan, kocasına, karısına, evladına iyi davranan, kimseye kin gütmeyen, her şeyi Tanrı’nın bir armağanı olarak kabul eden bir insanın yoksul olması mümkün değil. Ne zaman huysuz, kinli, kötü olsam maddi sıkıntılar yaşamaya başlarım.

Astrolojik olarak da böyledir. Kişi iyi olur, etrafına bolluk ve sevinç dağıtırsa, Bir de bakmışsınız hiç ummadığı yerden fırsatlar çıkmış karşısına. Bunu fark ettikten sonra durur muyum hiç? Her gün astrolojik burç yorumumu olumlu bir bakış açısı ile yazmaya başladım. Ne mi oldu?

  • Çok daha huzurlu oldum.
  • Daha az tahmin edemediğim, beni şok edecek şeylerle karşılaşmaya başladım.
  • Aile ilişkilerim pamuk gibi oldu.
  • Evime bolluk geldi, hem de hiç tahmin etmediğim yerlerden yeni maddi kaynaklar oluştu.
  • Nefret ettiğim her şeyi bir fırsat olarak görmeye başladım.

Günlük burç yorumları kanalımda kendi burcunuzu bulun. Eğer ilginiz varsa, birkaç astroloji kitabı alıp öğrenmeye ve hatta siz de bir yorumcu olmaya ne dersiniz?

https://www.youtube.com/channel/UC_BJw4xnQoXTSqflRi1Itdw

Ayrıca forumumuza giderek konu hakkındaki fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Bugün gökyüzü sizi desteklesin, eliniz neye değse bolluk olsun, bereket evlerinize dolsun. Barışın, zenginliğin aramızdaki iyi ilişkilerde olduğu tüm insanlığa açık hale gelsin dilerim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir