Youtube Videosu Çekerek Para Kazanmak

youtube videosu çekerek para kazanmak

Youtube Videosu Çekerek Para Kazanmak

“Merhaba Arkadaşlar” eminim hepimiz bu giriş cümlesine oldukça aşinayız. Çünkü hepimiz neredeyse her gün onlarca youtube videosu izliyoruz. Aklımıza takılan bir konuyu araştırırken, merak ettiğimiz, takip ettiğimiz olaylar ve kişiler hakkında bilgi sahibi olmak isterken ya da sadece keyifli vakit geçirip yeni şeyler öğrenme niyetiyle youtube üzerinden video izliyoruz. Üstelik sadece youtube üzerinden değil çeşitli bir çok internet sitesi ve uygulamalar vasıtasıyla da izliyoruz.

Anlayacağınız youtube artık her yerde ve hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bu videoları çeken kişilere artık “Youtuber” dendiğini hepimiz biliyoruz.

Covid-19 pandemi süresince evde kaldığımız sürelerde youtube izlenme sayıları önceki yıllara göre neredeyse 10 katı daha fazla olmuş ve youtuber’lık işi gerçekten ciddi bir iş haline gelmiştir. Anlayacağınız dünya sokağa çıkma kısıtlamaları süresince bol bol youtube videosu izlemiştir.

Peki kimdir bu youtuberlar ? Neden insan video çekmek ister ?  Youtuberlar bu kadar konuşulacak konuyu nereden buluyorlar ? ve en önemlisi bu işi yaparak nasıl para kazanıyorlar ?

Aslında bizler iyi bir okuyucu olmaktan daha çok, iyi birer izleyiciyiz. İnsan izleyerek öğrenme özelliğini doğuştan kazanmıştır ve izleyerek öğrenmeye yatkındır. Okuyarak öğrenme ise temelde sonradan kazanılan bir özelliktir. Youtube izleme üzerine kurulmuş bir sosyal medya oluşumudur. İnsanın doğuştan gelen özelliğine hitap ettiği içinde çok popüler olmuştur.

Emin olun her birey aynı zamanda birer youtuber adayıdır. Video çeken bir cihazınız ve youtube hesabınız varsa sizde bir youtuber olup para kazanabilirsiniz. Bunun için öncelikle video çeken bir cihazınız ve youtube kanalınız olması yeterlidir. Çok profesyonel bir cihaz olmasına bile gerek yoktur. Elimizdeki telefonlar oldukça işimizi görecektir. Youtube kanalı açmak için ise mail adresimizle (tercihen gmail olması tavsiye edilir) bir youtube kanalı açıp. Videolarımızı yayınlamaya başlayabiliriz.

Şimdi gelelim ne videosu çekeceğimize işte en öneli konu burada karşımıza çıkıyor. Tabii ki bilgi sahibi olduğumuz bir konu hakkında video çekmek bizim için en kolay yol olacaktır. Örneğin ev hanımıysak özel tariflerimizle çekeceğimiz yemek videoları oldukça başarılı olmamızı sağlayacaktır. Ancak burada sağlam bir rekabetin bizleri bekliyor olacağını unutmamak gerekir.

Ama en kolay olan herkesin yapamadığı ama sizin yapabildiğiniz konular üzerine çekilecek videolardır. Örneğin el işi ürünlerin nasıl yapıldığı ile ilgili videolar olabilir. Hatta hiç bir şey bilmiyor ama sadece konuşmayı seviyorsanız bol bol güncel konular üzerinden sohbet videoları da çekebilirsiniz. Bir konu üzerinde uzmansanız örneğin elektrikli alet tamiratı bunun videosunu çekmekte oldukça keyifli ve bilgilendirici olacaktır. Müzisyenseniz kendi yaptığınız besteleri youtube üzerinden paylaşabilir, müzik eğitimi videoları çekebilirsiniz. Anneyseniz anne-bebek, çocuk videoları da çekebilirsiniz. Dikiş dikiyorsanız bol bol dikiş videoları çekebilirsiniz. Bunun gibi örnekleri oldukça çoğaltabiliriz.

youtube-videosu-cekerek-para-kazanmak-2

Hatta youtuberlar (Youtube Videosu Çekerek Para Kazanmak) ile ilgili olarak forumumuzda sizler için ayrılan bölüme burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Peki Youtuberlar Nasıl Para Kazanıyorlar ?

Youtuberlar çektikleri videoların ve kanallarının izlenme sayılarına ve sürelerine göre youtube tarafından finanse ediliyorlar. Yani ne kadar çok izlenirseniz o kadar çok kazanırsınız demek oluyor bu. Belli bir izlenme oranı ve süresine ulaştıktan sonra youtube iş ortağı olarak kendinizi işaretleyebiliyorsunuz ve izlendikçe para kazanmaya başlıyorsunuz.

Zaten belirli bir izlenme oranına ulaşırsanız youtube kendiliğinden size iş ortaklığı teklif edecektir. Çünkü youtube tamamen bunun üzerine kurulu ve bu süreçleri sonuna kadar destekliyor.

Son zamanlarda youtube içinde ortaya çıkan katıl butonu sayesinde youtuberlar kendi ücretli abonelerine de sahip olabiliyorlar. Bu sayede daha fazla gelir elde edebilmeniz mümkün olabiliyor.

Youtube Videoları Çekerek Ne Kadar Gelir Elde Edebilirsiniz?

Açıkça söylemek gerekirse bunun bir üst sınırı yok. 2020 yılında en fazla kazanan youtuberın bir çocuk olduğunu duyunca şaşıracaksınız ama asıl kazandığı rakamı duyunca daha çok şaşıracaksınız. Ryan Kaji adındaki bir çocuk 2020 yılında 29.5 Milyon Dolar ( Yaklaşık 242 Milyon TL) gelir elde etmiştir. Bu rakamlar elbette hitap ettiğiniz kitle ve konuştuğunuz dil ile doğru orantılı olarak belirlenmektedir.

youtube videosu cekerek para kazanmak

Ancak başlangıç aşamasında ki 5 k – 25 k takipçili bir youtuber aylık 2000-5000 TL seviyelerinde gelir elde edebilmektedir. Ek reklam gelirleri ve youtube katıl butonu gelirleri de eklenince aylık elde edebileceğimiz gelirimiz oldukça artmaktadır. Tabii ülkemizde bu işin üzerinden gelir vergisi alındığını da hatırlatmak isteriz.

Paraevde.com Ekibi Youtuber Olmak (Youtube Videosu Çekerek Para Kazanmak) İsteyenlere Ne Tavsiye Ediyor?

Tabii ki bizim en çok en sevdiğimiz youtuber paraevde.com ekibimizden arkadaşımız olan Hatice Öztürk nam-ı diğer Becerikli Kadın hanımefendidir. Kendisi youtube üzerinden “Becerikli Kadın” kanalında faaliyetlerini sürdürüyor. Güzel anlatımları ve cana yakınlığı ile ülkemizde en beğenilen youtuberlar arasında yerini çoktan aldı bile. Hatta kendisi videolarında paraevde.com platformundan çokça bahsediyor. Aşağıdaki örnekte kendisinin o tatlı anlatımıyla çektiği güzel videolarından bir tanesini izleyebilirsiniz. Hatta abone olursanız çok seviniriz.

Becerikli Kadın youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer sizlerde iyi bir youtuber olma yolunda kafanıza takılan soruları sormak isterseniz forum bölümümüze lütfen yazınız. Paraevde.com/forum  platformumuzda diğer youtuber olmak (Youtube Videosu Çekerek Para Kazanmak) isteyen üyelerimizle bilgi paylaşımında bulunabilir. Hatta ortak kanal çalışmaları bile yürütebilirsiniz. Her konuda olduğu gibi youtuber olma konusunda da paylaşım ve beraber hareket etme sizi daha iyi yerlere getirecektir.

Youtuber olma sürecinizde Paraevde.com ailesinin sizlerin destekçisi olacağını bilmenizi isteriz. Hepinize bol izlenmeler dileriz.

Paraevde.com Ailesi

Youtube Videosu Çekerek Para Kazanmak” yazısında bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir