Un Helvası Yapımı

DSC 0025

UN HELVASI YAPIMIun helvası

 Helva Arapça “hulviyyat” kelimesinden türemiştir. Arapçada tüm tatlıları ifade eden bu kelime Türk mutfağına gelince belli bir tür tatlıyı ifade etmek için kullanılmıştır.

Helva Türk mutfağında yeri ve geçmişi farklı olan bir tatlı çeşidimizdir. Orta Asya geleneklerine kadar dayanmaktadır.

Helva Anadolu’da kimi zaman sevinçleri paylaşmak kimi zamanda vefatlarda hayır olsun diye yapılıp dağıtılır.

Sizde bu manevi değeri yüksek olan tatlıyı yaparak aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Evinizde sipariş alarak satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz helvaların satışı için ilan verebileceğiniz forum sayfamıza gitmek için tıklayınız.

Ayrıca 5 dakika da yapılan pratik un helvası tarifi için  videomuzu  izleyebilirsiniz.

 

Un Helvası Yaparak Nasıl Para Kazanabilirim?

Helva özellikle toplumumuzda cenaze, mevlit gibi özel günlerde talep gören bir tatlı çeşidimizdir. Eğer bulunabilir bir konumdaysanız un helvası siparişleri için insanlar sizinle iletişime geçebilirler. Herkesin yapabileceği un helvası yapımı ve satışı konusunda forumumuzda ilanınızı verip ulaşılabilir bir un helvası tedarikçisi olabilirsiniz.

Kendi un helvası tarifinizi geliştirip farklılaşma yoluna da gidebilirsiniz. Fıstıklı un helvası, antep fıstıklı un helvası, cevizli un helvası yaparak un helvası çeşitlerinizi arttırabilirsiniz. Müşterinizin damak tadına uygun un helvası yaparak evinizden gelir elde edebilirsiniz. Unutmayalım ki önemli olan işimizi özenle yaparak insanlara istedikleri çeşitleri sunabilmektir. Hepinize un helvası gibi tatlı güzel günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir