Online Egzersiz Koçluğu

online spor koclugu

Online Egzersiz Koçluğu Nedir?

Evet arkadaşlar bugün evimizde otururken gelir elde etmemizi sağlayacak en eğlenceli yollardan birinden bahsedeceğim. Egzersiz koçluğu diğer adıyla spor eğitmenliği bunlardan en popüler olanlarından birtanesi.
 ilk başta bu meslek dalının spor branşlarında eğitim almış kişilerce verilmesi gerektiğini hatırlatırız. Tabii ki Bu konuda bir sertifika alabilmeniz mümkün. Bu konuda online sertifika eğitimi sayfalarımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
online spor koclugu2

Nasıl Bir Yol İzlemeyelim?

Şimdi online egzersiz eğitimi pilates, yoga, fitness, bodybuilding gibi bir çok branşı içerisinde içeren bir meslek dalıdır. Bu branşlardan birinde uzman olmanız bu eğitimi verebilmeniz için olmazsa olmazdır.
Online platformumuzda vermiş olduğunuz hizmeti açıklayıcı bir şekilde anlatmanız ve insanlara ne kazandıracağınızı belirtmeniz büyük önem taşımaktadır.
Kendinizi ve branşınızı tanıtan bir yazı veya video ile başlayabilirsiniz. Daha sonra referans öğrencilerinizle olan başarılarınızı anlatıp hatta onların görüşlerini paylaşıp verdiğiniz hizmeti anlatmaya çalışmanız size fayda sağlayacaktır.

Online Egzersiz Koçluğunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Derslerinizi paket programlar halinde satışa sunmak her zaman daha mantıklıdır. Hatta ücretsiz toplu bir tanıtım paketi bile yayınlayabilirsiniz. Online görüşme programlarıyla hizmetinizi vermeniz gerekecektir. Bunun için mutlaka evinizde ders vereceğiniz sessiz ve müsait bir ortam hazırlamanız gerekecektir. Eğer ekipman gerektirecek bir branşla ilgili ders verecekseniz, kullanacağınız ekipmanları tanıtmak çok önemlidir. İleride bu işin ticaretini yapan firmalardan sponsorlu ekipman desteği alabilir hatta bizzat bu ekipmanların satışını yaparak kendinize ek gelir imkanı da yaratabilirsiniz.
online spor koclugu3Görüntünüz bu tarz işlerin evden pazarlanmasında çok önemlidir. En azından fit bir görüntünüz olursa daha ikna edici bir rol model olabilirsiniz. Eskiden uğraşmış olsanız bile başka bir meslekle uğraştığınız için bırakmak zorunda kaldığınız spor branşı ile evinizden para kazanabilmeniz de mümkün. Mesafe olarak aynı il ve ilçede bulunduğunuz öğrencileriniz için evinizde yüz yüze personal training olarak ta hizmet verebilirsiniz. Pandemi dolayısı ile kalabalık spor salonlarına gitmek istemeyen oldukça fazla kişi var ve bu kişiler sizin gibi uzmanlarla buluşmak için can atıyor.
Unutmayınız her ne yaparsanız yapın insan odaklı ve iyi bir şekilde yaparsanız mutlaka kendinize iyi müşteriler bulursunuz. Bol kazançlı ve sporlu günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir