Mandala Sanatı

mandala sanati one cikan

        Mandala Sanatımandala sanati 2

Ben Didem Ertuğrul.  1973 İzmir doğumlu, 1 genç kız annesiyim. 1996 yılında 9 Eylül Üniversitesi, Mimarlık fakültesi mezuniyetinin ardından, 2014 yılından bugüne ARKİDE MİMARLIK firması kurucu ve sahibi olarak devam eden hikâyemde, 2020 yılında yaşanan pandemi süreci ile birlikte farklı kapılar açıldı.  Son 5 yılın çalışmalarını bir araya getiren ARKİDEM, bu süreçte şekillenen markamın adı.

OSHO ‘’İlk olarak merkezinde derin bir şekilde köklen ve yaşamın binlerce çiçek açacaktır.’’  Diyerek özetlemiş sanki söyleyeceklerimi. Merkezime dönmekle başladı her şey…

Arkidem çatısı altında topladığım çalışmalarım, yıllar önce aktif ve yoğun şantiye, proje ve toplantılarla dolu günlerde, çalıntı zamanlarda sığındığım hobiler olarak başladı. Anı yaşamak, Zihnimi rahatlatmak, odaklanmak,  dinginleşmek, yavaşlamak için farklı mindfullness yöntemleri denediğim bir dönemdi.  Hayatın temposu içinde derin bir nefes almak, kendi merkezime dönüp, kendime zaman ayırmak artık göz ardı etmek istemediğim bir ihtiyaçtı. Kendimce yaptığım karalamaların birer mandala olduğunu fark ettiğimde ilk adımı attım.  İnternet dünyasında araştırmalar, sosyal medya bağlantıları, denemeler, workshoplar, eğitimler, sertifikalar ardı arkasına eklenmeye başladı. Saklandığım ‘’Zamanım yok’’  bahanesinin ardından çıkıp, bir atölyeye çevirdiğim evimin salonunda çalışmaya, üretmeye başladım.

mandala sanatı    Psikanalist JUNG, mandalayı – Ben’in sembolü- olarak ifade eder. Çizdiğim her mandala, semboller, renkler, desenler kendime ve hayata farkındalıklarıma yol gösterdiler.  Mandala Eğitmenlik eğitimi, branş workshopları ile beslediğim çalışmalarım, gün geldi evime, atölyeme sığamaz oldular.  Böylece, önce sevdiklerim ve sonra ulaşabildiğim herkes ile paylaşmaya karar verdim.

Mandala sanatı ile başlayan yolculuğum, kağıtlardan, tuvale, ahşaba, seramiğe ve farklı obje üretimlerine doğru yol aldı. Çalışmalarıma mandala ile kişisel farkındalık eğitimleri, farklı kategorilerde ürün tasarımları ile atölyemde devam ediyorum.

Çalışmalarıma ulaşmak, ürünlerimi incelemek isterseniz, @arkide.m instagram hesabımdan, arkidemimarlık.com web sitemden veya arkidem@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

Mandala Sanatı ile ilgili bilgi almak ve fikirlerinizi paylaşmak için forumumuza davetlisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir