KAPI SÜSÜ YAPIMI

kapi susu yapimi

KAPI SÜSÜ YAPIMI 

Kapılar…

Dünyamızın dışarıdan görünüşünü  sunarlar. Kimi sade, kimi şatafatlı. Hayal dünyamızda beliren düşüncelerin somut halidir kapı süsleri.

Her daim bahar neşesinde olan evlerde çiçekli,  sadelikten şaşmayan evlerde az detayla mükemmelliği yakalayan kapı süsleri. Pek çok çeşit ve tasarımda kapı süsü yapmak mümkün. Üstelik işin içine el emeği girince paha biçilemeyen kapı süsleri.

Bu yazımızda sizin için farklı zevklere hitap eden kapı süslerini ve yapılışlarını derledik. Keyifli okumalar.

Bahar Dalı Kapı Süsükapı süsü

Baharın gelişi sadece doğayı uyandırmaz. İçimizde bir yerlerde kışın soğuğuyla saklanan duyguları da uyandırır elbette. Birkaç dal parçası, kozalak ve yapay yaprak kullanarak bahar dalları yapmak oldukça basit.

Koli kartonundan kapı süsü yapmak için istediğimiz boyutta bir çember çizip iskelet oluşturmakla işe başlayalım. Oluşturduğumuz iskeletin sağlamlığı için yarı yarıya sulandırılmış tutkal ve kağıt parçalarıyla kaplayalım. Bir kenara alıp kurumaya bırakalım. İskeletimiz kuruduktan sonra seçtiğimiz (çok çıkıntılı ve budaklı olmayan ) dallarla iskeletimizi çevreleyelim. Bu işlem sırasında daha rustik bir görüntü elde etmek  için jüt ip kullanabilirsiniz. İplerle dalları iskelete sabitledikten sonra sıcak silikon ile sağlamlaştıralım.

Sıra geldi en keyifli kısma. Yapay yaprak ve çiçekleri uygun gördüğünüz yerlere sıcak silikon yardımıyla yapıştırın.

Arzu edersiniz hoş koku vermesi için birkaç adet çubuk tarçını da yapıştırtabilirsiniz. Tabi yine arzuya göre fiyonk ve kurdeleler de eklenebilir.

Aynı tekniği pek çok varyant oluşturmak için kullanabilirsiniz. Kozalak ve sonbahar yaprakları kullanarak sonbahar temalı bir kapı süsü oluşturabilirsiniz.

Sizde evde kazanma tekniklerini öğrenmek ve üretmiş olduğunuz ürünlerinizin satışını gerçekleştirmek için forumumuza üye olabilirsiniz. Foruma gitmek için tıklayınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir