Güvenlik Danışmanlığı

Güvenlik Danışmanlığı Ana

Güvenlik Danışmanlığı

Güvenlik Danışmanlığı

Güvenlik konusu günümüzün ihtiyaçlar piramidinde artık en üst sıralarda yer almakta ve herkes için ihtiyaç haline gelmektedir. Yaşam alanlarımızda alabileceğimiz tedbirler konusunda her gün yeni bir gelişme olmakta ve bunları nasıl alacağımıza dair yeni yöntemler gelişmektedir.

Aslında ilk çağlardan beri insanların güvenlik ihtiyacı söz konusu olmuştur. Tabi o zaman bunu yırtıcı hayvanlardan ve kötü doğa şartlarından korunmak için yapmaktaydılar. Örneğin evini yüksek bir yere kurmak, evin etrafını duvar ve çit ile çevirmek bile eskiden beri gelen bir güvenlik önlemiydi.

Ancak günümüz şartları hızla değişmekte ve güvenlik konusu da bu şartlara uyum sağlamaktadır.

Bu konuda gelişmeleri takip eden ve risk analizi yapabilecek tecrübe veya mesleki deneyime sahip bir kişiyseniz eğer hizmet almak isteyen kişilere güvenlik danışmanlığı hizmeti verebilirsiniz. Korunacak kişiler veya değerli eşyalar ile ilgili olarak alınması gereken tedbirler konusunda müşterilerinizi yönlendirebilir en verimli ve kullanılabilir tedbirleri almalarını sağlayabilirsiniz.

Geçmişinizde kolluk veya güvenlik birimlerinde çalışmışsanız ve güvenlik konusunda yeterli bilgi ve deneyime sahipseniz güvelik danışmanlığı mesleğini de yapabilirsiniz.

Güvenlik uzmanı bir kişi olarak müşterileriniz hangi güvenlik sistemlerini nerelerde kurması gerektiği ile ilgili olarak onlara ayrıntılı bilgi verebilir çalışma alanında bir rapor hazırlayıp onlara sunabilirsiniz. Örneğin korunması gereken bir alanın kaç kamera ile korunması, hangi alarm sisteminin kullanılması, yangın ve benzeri tehditlere karşı nasıl önlemler almaları gerektiği konusunda onları yönlendirebilirsiniz.

İrtibatta olduğunuz “Özel Güvenlik Şirketleri” ile bilgi ve kazanç paylaşımına girebilirsiniz. Personel desteği almanız gereken durumlarda bu konuda yetkili özel güvenlik şirketlerinden destek alabilir. Kanunlara ve yönetmeliklere uygun şekilde korunması gereken unsur ile ilgili olarak gerekli tedbirleri aldırtabilirsiniz.

Alarm sistemleri, kamera sistemleri, özel güvenlik personelleri ve benzeri unsurlar kullanabileceğiniz değişkenler arasında yer almaktadır. Bunların hangilerinin ne şekilde ve ihtiyaca yönelik olarak kullanılmasının sağlanması vereceğiniz güvenlik danışmanlığı hizmetinde önemli bir yer tutmaktadır.

Eğer güvenlik hizmetleri konusunda güncel bilgi almak isterseniz bu linkin üzerinde yer alan sayfayı takip edebilirsiniz. Ayrıca forumumuzda bu konu ile ilgili bir konu başlığı açılmış olup bilgi alış verişinizi aşağıda ki linkten sağlayabilirsiniz

Güvenlik Danışmanlığı Forumuna Git

Unutulmamalıdır ki herkesin güvenliğe ihtiyacı vardır ancak herkes bunu nasıl sağlayabileceğini bilmemektedir. Siz güvenlik danışmanları bu konuda gerekli ve doğru yönlendirmeleri yaparak insanların mağduriyetinin önüne geçebilirsiniz ve kendinize bu gelişen yeni meslek dalında bir kariyer oluşturabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir