Ürün / Hizmet Ticarileştirme

jakoben

Administrator
Merhaba sevgili paraevde.com kullanıcıları
Hepinizin aklında aynı soru var "ürünümü nasıl satılabilir hale getirebilirim?"
Sizlerden bu sorunun çok geldiğini gördüm ve bu başlığı açmaya karar verdim. Paraevde.com ekibinde benim gibi ticari yaşamda ve iş dünyasında faaliyet gösteren arkadaşlarımız mevcut hep beraber sizlere bu başlık altında katkıda bulunmaya çalışacağız. Bu başlık altında sorularınızı sorabilirsiniz.

Empat

Moderator
Arkadaşlar ben de bir girişimci ve ekonomist olarak sevgili jakoben'in çağrısına iştirak ediyorum ve katkıda bulunmaya hazırım. Elimden geldiğince ve hakkında bilgi sahibi olduğum konularla ilgili her sohbete açığım..

Herkese merhabalar,
paraevde.com ailesine mensup her bir üyenin şirketleşme, kurumsallaşma ve ürünün satışı aşamasındaki/sonrasındaki satıcı-tüketici ilişkileri konularındaki her türlü hukuki sorunda çözüm ortağınız olmaya hazırım.

AsiyeOnur

Yeni Üye
Ben ahşap drift wood evler yapıyorum bu alanda nasıl ticari yol izleyeceği mi öğrenmek istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz

Ben ahşap drift wood evler yapıyorum bu alanda nasıl ticari yol izleyeceği mi öğrenmek istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz
Merhabalar, mevcut işletmenizin geçmişi ve işletme konunuz hakkında daha fazla bilgi ile işletmenizin gelecek planlarından biraz bahsetme imkanınız olursa size özel çözüm önerileri sunabiliriz.

n.alkim

Yeni Üye
el sanatlarının bir çok kolu ile ilgili objelerim var bazen sözleşmeli öğretmenlik yapmaktayım. Merak ettiğim konu vergi mükellefi değilim ve benim gibi bir çok ev hanımı mevcut, pandemi şartlarında herkes sıkıntılı vergi muafiyeti olsa bile kazanç olmadan sigortamızı ödeyemeyiz ki! nasıl vergi mükellefi olalım nasıl ürünlerimiz ile evimize katkı sağlayalım. Mükellef olmadığınız da kargo ile bile anlaşamazsınız

n.alkim

Yeni Üye
Sevgili Para Evde ailesi , Yazdıklarım silindi benim gibi evinde birçok ürün imalatı yapan yetenekli insanlar var ülkemizde benim el sanatları konusunda bayağı objelerim mevcut fakat gelir olmayınca vergi mükellefi ve sigortalı olamazsınız vergiden muaf oldunuz geliriniz yoksa sigorta parasını ödeyemezsiniz. Kargo ile bile anlaşma yapamazsınız. Bu konuda ne yapabiliriz yaptığınız tüm ürün ve emek dolaplarda bekler durur.

jakoben

Administrator
Sevgili Para Evde ailesi , Yazdıklarım silindi benim gibi evinde birçok ürün imalatı yapan yetenekli insanlar var ülkemizde benim el sanatları konusunda bayağı objelerim mevcut fakat gelir olmayınca vergi mükellefi ve sigortalı olamazsınız vergiden muaf oldunuz geliriniz yoksa sigorta parasını ödeyemezsiniz. Kargo ile bile anlaşma yapamazsınız. Bu konuda ne yapabiliriz yaptığınız tüm ürün ve emek dolaplarda bekler durur.
İlk başta mükellef olmak için gelire ihtiyacınız yok. Herkes mükellefiyet oluşturabilir vergi dairesinde. Size tavsiyem basit üsul bir mükellefiyet oluşturmanız ve ev adresinizi göstererek evde üretim için gerekli şartları oluşturmanızdır. Kargo anlaşması işin kolay kısmı taahhüt üzerinden indirimli anlaşma yapıyorsunuz kargo şirketleriyle bu konu ile ilgili bloğumuzda bir yazımız mevcut onu inceleyebilirsiniz. Başka sorularınız olursa biz burdayız.

jakoben

Administrator
el sanatlarının bir çok kolu ile ilgili objelerim var bazen sözleşmeli öğretmenlik yapmaktayım. Merak ettiğim konu vergi mükellefi değilim ve benim gibi bir çok ev hanımı mevcut, pandemi şartlarında herkes sıkıntılı vergi muafiyeti olsa bile kazanç olmadan sigortamızı ödeyemeyiz ki! nasıl vergi mükellefi olalım nasıl ürünlerimiz ile evimize katkı sağlayalım. Mükellef olmadığınız da kargo ile bile anlaşamazsınız
Mevcutta tam zamanlı çalışıyorsanız, mükellefiyet açtığınızda bağkur ödemesi çıkmaz.