Evde Üretim Yapanlara Vergi Muafiyeti

Evde Uretim Yapanlara Vergi Muafiyeti

Evde Üretim Yapanlara Vergi Muafiyeti

Evden üretip internette satanlar 1 Ocak 2021 den itibaren Vergi Ödemeyecek !

Evet arkadaş sizlere bugün güzel bir haber daha müjdeleyelim istiyoruz.

Bildiğiniz üzere paraevde.com platformu evden para kazanmak isteyen herkese açık ve bu konuda yol gösterici kaynaklarla hareket eden bir oluşum.

Evde Uretim Yapanlara Vergi Muafiyeti 2

Bu konuda çok çeşitli üretim yollarını kendi içimizde tartışıyoruz. Ancak günümüz dünyası şartları bizi paramızı evden kazanmaya doğru itiyor. Bu konuda başarı hikayeleri de günden güne artıyor. İnanın çok güzel örneklerle karşılaşıyor ve gururlanıyoruz.

Şimdi evde üretilen ürünlerle ilgili bir yasa tasarısı gündemde ve çalışmalar tamamlanmak üzere. 1 Ocak 2021 den itibaren evde üretim yapıp sanal ortamlarda, e-ticaret sitelerinde, internet sitelerinde satışını yapanlar vergi ödemeyecek. Bu konu ile ilgili olarak evden üretim yapan kesimin desteklenmesi ile ilgili çalışmalar son aşamaya ulaştı.

Bizler ParaEvde.com ailesi olarak bu habere gerçekten çok sevindik. Çünkü evinde kısıtlı imkanlar ile üretim yapan, yapmak isteyip cesaret bulamayan önemli bir kitle bu durumdan oldukça faydalanacak gibi gözüküyor. Vergiler kazançlarımızın önemli bir kısmını oluşturuyor. Hatta bazen kar marjlarımızın üzerinde vergi ödemek durumunda kalabiliyoruz. Bu sebepten dolayı ciddi bir kazanç kapısı evden üretim yapanlar için açılmış bulunuyor. Resmi Gazete yayınlanıp son haliyle yürürlüğe girdiğinde forumumuzda ki başlıkta en güncel haliyle bu konuyu sizler için işleyeceğiz ve sorusu olan bütün paraevde.com üyelerine yardımcı olmaya çalışacağız.

Bu arada hazırlanan taslak metnin içinde evde verilen hizmetlere de bir vergi istisnası tanınması en büyük temennimiz. Eğer böyle bir gelişme olursa hizmet sektörünün de bu vergi muafiyetinden yararlanması söz konusu olacak. En azından covid-19 pandemi sürecinde böyle bir durumun yaratacağı avantaj bir çok ev ve aile için güzel bir umut kapısı olacaktır.

Konuyu takip edebilmeniz için buradaki forum linkine tıklayabilirsiniz.

Kaynak : Milliyet Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir