EVDE ÇALIŞARAK KARGO ANLAŞMASI YAPMANIN EN KOLAY VE YASAL YOLU

kargo anlaşması

EVDE ÇALIŞARAK KARGO ANLAŞMASI YAPMANIN EN KOLAY VE YASAL YOLU

Selam üreten insanlar.

Ve ürettiklerini kargo anlaşması yaparak Türkiye’nin her yerine gönderebilmek isteyenler.

Neden böyle bir giriş yaptığımı merak ediyorsunuz değil mi? Sıkı durun, bugün size yasaların, bizim gibi evde bir şeyler yapıp satarak ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyenlere kargo anlaşması yapması konusunda sağladığı bir kolaylıktan bahsedeceğim.

Bunu örneklendirerek anlatırsam sanırım çok daha anlaşılır olur. Bizim kahramanımızın adı Şerife hanım olsun. Şerife hanım Yozgat’ta yaşıyor. Harika iğne oyaları yapan ve sosyal medyayı kullanmayı seven bir kadın. Yaptığı o harika iğne oyalarının görsellerini Instagram  ve Facebook hesabından düzenli paylaşıyor. Paylaşımlarının altına kaç liraya satıyorsunuz? İzmir’e gönderebilir misiniz? Ben Erzurum’da yaşıyorum. 5 tane yaptırsam gönderme şansınız var mı? Gibi yorumlar yazılıyor. Şerife hanım bunları okudukça içi gidiyor ve evet gönderebilirim. Ama kargo çok yüksek fiyata getirir bilginiz olsun demek zorunda kalıyor. Durum böyle olunca almak isteyenler vazgeçiyorlar.kargo anlaşması

Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen siz de bir şeyler üretip satış konusunda desteğe ihtiyaç duyanlardansınız. Ve muhtemelen bu sorunu sizde yaşıyorsunuz. Peki bu durumda kargo sorununu nasıl çözebilirsiniz? İşte benim size asıl anlatmak istediğim bu.

Şerife hanımla devam edelim. Yasalar ev hanımlarına vergi muafiyeti hakkı veriyor. –Eee ben bunu biliyorum… diyebilirsiniz. Bilmeyenler için kısaca özet geçeyim. Ya da hiç özet geçmeyeyim, daha önce vergi muafiyetiyle ilgili yazımızı okumak için buraya tıklayın. Konuyu anlamanızda ciddi yardımcı olacaktır. Tekrar örneğimize geri dönelim. Şerife hanım doğruca vergi dairesine gidiyor. Diyor ki:

-Ben iğne oyaları yapıp satıyorum. Üç beş kuruş evime katkı sağlıyorum. Vergi muafiyeti istiyorum.

Vergi memuru ondan gerekli bilgileri alıyor. Ve diyor ki:

-Birkaç gün içinde evinize bir arkadaşımız yoklamaya gelecek. Sonrasında zaten muafiyetiniz çıkar.

Gerçekten de birkaç gün sonra eve bir vergi memuru geliyor. Şerife hanımdan yaptığı iğne oyalarını göstermesini istiyor. Oyaları gördükten sonra onay veriyor.

Tekrar vergi dairesine giden Şerife hanım aldığı muafiyet evrakıyla  Bağ-Kur’lu olup gelecekte emekli olabilmek için SGK ya gidip Bağkur başlangıç işlemlerini yapabilir. Bu durumda vergi ödemeden sadece Bağkur pirimi ödeyerek emekliliğe hak kazanabilir. Elbette sağlık vs durumlardan da yararlanır. Ama bizi şu anda en çok ilgilendiren bölüm kargo anlaşması bölümü. Hemen o konuya giriyorum.

Şerife hanım elinde muafiyet evrakıyla A kargo firmasına gidiyor. Ve diyor ki:

-Benim vergi muafiyetim var. Ve evde oyalar yapıyorum, başka şehirlerden de almak isteyen çok oluyor. Bunun için kapıda ödemeli kargo anlaşması yapmak istiyorum.

Kargo müdürü:

-Paket büyüklüğü yaklaşık ne kadar olur? Ayda ne kadar kargo gönderebilirsiniz? Gibi sorular soruyor. Aldığı cevaplara göre 3 ya da 6 aylık deneme sözleşmesi hazırlıyor. Size tavsiyem bu aşamada pazarlık yapmanızdır. Kargo ücretini düşürme şansınız hâlâ var. Ve nihayetinde paket başına ödemeniz gereken ücret konusunda anlaşıyorsunuz. Sözleşmeyi imzalıyorsunuz.

Tebrikler Şerife Hanım. Artık Türkiye’nin her yerine kapıda ödemeli ve düşük kargo ücretli ürün gönderebilirsiniz.

İlk aylarda sipariş trafiğiniz düşük olabilir. Bu sizi üzmesin. Sizden ürün alanlardan teşekkür geri dönüşleri geldikçe ve siz o geri dönüşleri sosyal medya hesaplarınızda paylaştıkça bu trafik artacaktır. Günümüzde kapıda ödemeli kargo anlaşması olmayan satıcılardan kimse bir şeyler almak istemiyor. Madem ki devlet bize bu hakkı vermiş, neden kullanmayalım değil mi?

Umarım bu yazı bir çoğunuza ışık tutabilir ve yaşadığınız bu önemli sorunun çözümünün bu kadar kolay olmasıyla cesaret bulabilirsiniz. Yolunuz açık ve bol kazançlı olsun.

Sevgiler.

Becerikli Kadın

Yaptığınız ürünleri komisyon ödemeden satmak için forumumuza davetlisiniz. Foruma üye olmak için tıklayınız.

EVDE ÇALIŞARAK KARGO ANLAŞMASI YAPMANIN EN KOLAY VE YASAL YOLU” yazısında 9 düşünce

 1. Mehtap Kılıç diyor ki:

  Merhaba ben amigurumi bebekler yapıyorum.Emekliyim evde yaptığım bir sürü hobim var.Hiç bir şey satmayı başaramamış biri olarak .Emekli olmam vergiden muaf olmamda sorun olur mu? Yoksa seve seve forumunuza katılırım.

  • ParaEvde.com diyor ki:

   Yaptığınız işin ilanını yayınlayın. Vergiden muaf olma yolları forumumuzda anlatıldı oradan bilgi alabilirsiniz.

 2. BİRİCİK ERİŞEN diyor ki:

  Siz bir harikasınız. Bir çok kişi için gerçek bir IŞIKSINIZ. Sevgi ile yaptığınız paylaşımlara teşekkürler…

 3. Zeyno diyor ki:

  İyi güzel faydalı bir yazı ama “uygun/ucuz” gibi kavramlar yetersiz. Kaç lira mesela 1 desi? Bununla ilgili somut veri paylaşabilir misiniz?

 4. Ayşe sedetaltun diyor ki:

  Çok güzel harika bir uygulama olmuş .bende bez bebek yapıp satmaya çalışıyorum Instegram adresimi henüz yeni açtım onun için bu bilgiler çok değerli benim için cilgin.bebekler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir