Evde Çağrı Merkezi İşi ile Nasıl Para Kazanılır?

evde çağrı merkezi

Salgın büyük bir itici güç, yine de evden para kazanmak için gösterilen çabaların yalnızca hastalık endişesine indirgenmemesi gerekiyor. İnternetten para kazanmak kolaylaştıkça ve evden para kazanma yolları çeşitlendikçe geleneksel iş modellerine giderek daha büyük bir şüphe ile yaklaşılıyor. Zaman yönetimi konusundaki kısıtlayıcı etki, iş ortamındaki huzursuzluklar, kimi zaman patron baskısı ve emeğin karşılığının alınıp alınamadığı kaygısı evden yapılabilecek işler özelinde araştırmaları derinleştiriyor.

Evde çağrı merkezi işi ile para kazanmak son dönemde popülerliği artan bir yöntem olsa da aslında uzun yıllardır bu iş modeli aktif olarak uygulanıyor. Dolayısıyla etkinliği kanıtlanmış ve para kazanma noktasında endişeleri de ortadan kaldıran bir yöntem olarak ön plana çıkıyor. Bu yazımızda evden çağrı alarak para kazanmayı düşünenlere özel detaylar bulabilirsiniz.

Evde Çağrı Merkezi Çalışanı Olarak Para Kazanmak Mümkün mü?

Elbette, üstelik oldukça kurumsal firmaların bünyesinde bu işi sorunsuz bir şekilde yürütebilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse AloTech ve Turkcell’in uzun zamandır çağrı merkezi departmanlarının birçoğunun evden çalıştığı bilgisini sizlerle paylaşabiliriz. Evden çağrı alarak para kazanmak için öncelikle evde çağrı merkezi iş ilanları özelinde bir araştırma yapmalısınız. Birçok farklı firmanın ilgili alanda iş ilanlarının bulunduğunu fark edeceksiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken çağrı merkezi departmanlarından hangisinden personel talep edildiği olmalıdır. Bunun temel sebebi yetilerinize uygun tercih yapmanın büyük bir avantaj sağlamanıza yardımcı olacağıdır.

Evden müşteri temsilcisi ilanlarına bakarken pozisyonun teknik desteğe mi, müşteri memnuniyeti sağlamaya mı, satışa mı yönelik açıldığına dikkat etmeniz gerekir. Pozisyon özelinde deneyim şartları değişebilmekle birlikte iş sürekliliğiniz açısından yetileriniz doğrultusunda seçim yapmak büyük bir artı olacaktır.

Evde Müşteri Temsilciliği Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Evden çağrı merkezi müşteri temsilciği hizmeti tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak verilebilir. Kazanılacak geliri etkileyebilen ilk değişken çalışma şeklidir. Çalışma şekli haricinde müşteri temsilciği görevinin hangi alanda yapıldığı da geliri değiştirebilir. Satış odaklı hizmet verildiğinde, yine şirketlerin politikaları doğrultusunda değişmekle birlikte, hedeflerin tutturulması halinde prim dağıtılması, gelirde fark edilir bir değişim yaratabilmektedir. Nitekim kurumsal firmalarda “home agent müşteri temsilciliği” yapan başarılı kişilerin ayda 5 bin – 10 bin TL kazanç elde ettikleri bilinmektedir. Bu açıdan yaklaşıldığında evden kazanılabilecek para miktarının yapılan görev ve çalışma şekli kadar performans bazlı olarak değişebileceği de ifade edilebilir.

Kimler Evde Çağrı Merkezi Çalışanı Olabilir?

Evden çağrı merkezi işi ilanları incelendiği zaman firmaların personellerinin sahip olmalarını istedikleri niteliklerin değişebildiği söylenebilir. Bazı firmalar tecrübeyi önceliklendirirken bazıları iletişim becerisine ve dili kullanma yetisine odaklanabilir. Bu nedenle evde çağrı merkezi iş ilanlarının çeşitliliği size en uygununu seçmenizi kolaylaştırır. Genel olarak sabırlı, dile hakim, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet verebilen, gerektiği takdirde yabancı dil kriterini karşılayabilen, temel derecede bilgisayar bilgisine sahip olan kişilerin tercih edildiğini söyleyebiliriz.

evde çağrı merkezi
Evden çağrı merkezi işi için bir bilgisayar sahibi olmak yeterlidir.

Yeni Bir Kariyer Olarak Düşünülebilir

Evde çağrı merkezi çalışanı olmak ülkemizde ne yazık ki iş bulmak için kolay bir alternatif olarak değerlendiriliyor. Gerek yoğun çalışma saatlerinin bulunması gerekse işin yorucu doğası çağrı merkezlerin öneminin göz ardı edilmesine neden oluyor. Oysa ki bu sektör ciddi kariyer fırsatları barındırıyor.

Günümüzde call center merkezleri giderek evriliyor. Firmaların müşteri temsilciliği pozisyonunun önemini fark etmesi ve müşterilerin iletişim kanallarının çeşitlenmesi çağrı merkezi personellerine duyulan ihtiyacı sürekli kılıyor. Çağrı merkezi çalışanı olmak sizin için evden para kazanmak adına yapılan bir tercih olsa da bu sektörde ilerlemeyi tercih edenler arasında yer alabileceğinizi de unutmamalısınız.

Müşteri ilişkileri önemi itibarıyla; evden gelir imkanı sunan, kişisel gelişim çabası doğrultusunda kariyer fırsatları barındıran ve deneyim kazanıldıktan sonra işsiz kalma endişesini azaltacak bir alandır. Üstelik bu sektör evlere taşındığında sunduğu diğer artılarla da avantajlı hale gelmiştir.

evde çağrı merkezi

Evden Çağrı Merkezi Hizmeti Vermenin 4 Avantajı

Evden remote müşteri temsilcisi olmanın avantajları şu şekilde özetlenebilir;

  • Başvurduğunuz pozisyonun detaylarını seçebilirsiniz. Tam zamanlı olarak da yarı zamanlı olarak da müşteri temsilciliği yapabilirsiniz. Vardiyalarınızı ya da istediğiniz zaman aralıklarını önceden belirleyerek çalışma rutinlerinizi kendinize göre tasarlayabilirsiniz. Dolayısıyla bolca esneklikle buluşabilir, evde yapılabilecek ek işler arasında da bulunan bu fikri değerlendirebilirsiniz.
  • Esnek çalışmanın sunduğu avantajlardan biri de paranızı kazanacağınız bir işe sahipken kendinizi geliştirmek için ek zaman yaratabilecek olmanızdır. Gerek kariyeriniz için gerekse hayalinizdeki becerileri kazanmanız için çağrı merkezlerinin evden çalışan personeli olmak doğru bir seçim olabilir.
  • Call center hizmeti verdiğiniz zaman şirketler tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen bir dizi eğitim sizi bekler. Örneğin satış alanında hizmet veriyorsanız satış eğitimlerine, müşteri memnuniyeti eğitimlerine ve kriz yönetimi eğitimleri gibi sizi ileriye taşıyacak etkinliklere katılım sağlayabilirsiniz. Kısacası hem iş hem eğitim bir arada!
  • Yabancı diliniz varsa bu sektörde çok daha yüksek gelir elde etme şansınız olur. Yalnızca Türkçe değil Almanca, İngilizce ve Fransızca gibi dillerde hizmet verebilirsiniz. Çalıştığınız firmanın sadece Türkiye’de hizmet vermesi gibi şart da bulunmuyor. Yabancı dil biliyorsanız remote call center hizmeti sağlayan birçok yurt dışı firması için hizmet sağlamanın ayrıcalıklarını yaşayabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir