El Yapımı Seramik

seramik 2

El Yapımı Seramik Ürünlerel yapımı seramik ürünler

          Bir tohumun meyveye dönüşümünün hikayesi;
          1981 yılında Ankara’ da doğdum. Dokuz Eylül Bimer Turizm otel işletmeciliğini bitirdim. Dikili’de üç yıldızlı ailecek işlettiğimiz yazları açık olan bir otelimiz var.
          Felsefe, mitoloji ve doğa en büyük ilgi alanım. Çeşitli felsefe ve kültür derneklerine üyeyim; bir çok felsefe ve tamamlayıcı tıp alanlarında dersler alıyorum. Gönüllü olarak sosyal dayanışma projelerine destek oluyorum.
          İlgi alanlarımı ve aldığım dersleri nasıl hayata aktarırım? Kendimi nasıl geliştirir, değiştirir, dönüştürürüm? Diye düşünürken seramik çamuru ile tanıştım.
          Hobi olarak farklı tiplerde el yapımı seramik kahve fincanları, bardaklar ve kupalar yapmaya başladım. Yakın çevremden ilgi görmeye başladı.
          Mimar bir arkadaşım çok güzel mandalalar çiziyor. Fincanlarıma da çizer misin diye sordum. Seve seve kabul etti.
          Bir fikir toprağa düşmüştü ve yeşerip filizlenmeye, güzel bir kadın dayanışmasına vesile olmuştu. İşimiz toprak ve su adı ne olsun diye düşünürken Türk Mitolojisinden bereketin sembolü, ailenin, çocukların ve hatta tüm insanların koruyucusu olan Umay Ana geldi ve hemen Umayart by Gamze Kayılı olarak marka patentimi aldım, Firmamı açtım.
          Umayart öyle güzel bir ağaç oldu ki kendiliğinden yeni bir işim oldu. Sosyal medyada hatta kafelerde talep görmeye başladı. Çalışmalarımızın meyvesi olan ürünler ile tanışmak,  isterseniz İnstagram ‘ da @umay_arts hesabından ulaşabilirsiniz…
Umayart by Gamze Kayılı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir