Doğal Kahvaltı

doğal kahvaltı

Evde Doğal Kahvaltı Hazırlamadoğal kahvaltı

1981’de doğdum. Niğde Üniversitesi Turizm Otelcilik ve Maliyet Muhasebesi Mezunuyum. 2002′ de otel mutfaklarında maliyet uzmanı olarak çalışmaya başladım.

    Ev yapımı doğal ürünlere olan ilgim çocukluğumun köyde geçmesinden kaynaklanıyor. Küçük bir köydü market ya da pazar alışkanlığı yoktu. Yazın yetiştirilen ürünler kurutma- salamura -reçel- sos- konserve – turşu gibi yöntemlerle kışa saklanırdı, tek amaç ihtiyaç gidermekti, sağlıkla olan ilgisinin farkında değildi kimse.
İşim ve ilgi alanım birbirine paralel olduğundan severek ve öğrenme arzusu ile çalıştım hep. Şeflerin yaptığı her ürünü reçetelendirdim, fiyatlandırdım ve her aşamasını gözlemledim. Benim işletmedeki görevim mutfakta kaliteli ürün çıkması ama mutfak maliyetinin düşük olması, bu her ürünü mevsiminde kullanarak yada saklayarak sağlanabildi.
   2011 de anne oldum işi bıraktım, köylü ve maliyet uzmanı bir ev hanımı olarak kış hazırlıklarını gereğinden fazla hazırladım, akrabalarla – komşularla paylaşırken kendime küçük bir pazar edinmiş oldum.  Benim sattığım ürün bana kar bırakırken alıcıya ucuz geliyordu mevsiminde hazırlandığı için.
   Bir anne olarak kızımın sevdiği her ürünü özelliğine uygun olarak kışa sakladım, beslenmesinin 4/3′ ünü doğal ürünlerle sağladım. Sağlıklı bir çocuk yetiştirmenin de haklı gururunu ayrıca yaşıyorum.
  Güne iyi başlamanın 1. yolu gülümsemek ise 2. yolu da enfes bir kahvaltıdır sanırım. Cemal Süreya’nın söylediği sözde bunu destekler nitelikte. “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilemem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı”.
Sağlıklı malzemelerden lezzetli ürünler elde ederek görseli yüksek doğal kahvaltılar hazırlıyorum.
Hazırlamış olduğum doğal ve organik ürünleri görmek için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir