Bisiklet Kurye Hizmeti

bisiklet kurye himeti

Bisiklet Kurye Hizmeti

Evet arkadaşlar özellikle pandemi sürecinde daha da önemli hale gelen lojistik sektörü farklı hizmet çeşitleriyle karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi de bisiklet kurye hizmetleri olarak karşımıza çıkmakta.

Bisiklet Kurye hizmeti derken özellikle bisiklet, scooter veya motorsiklet ile verilen hizmetleri kast ediyoruz. Bisikletli kuryelerin özellikle 2 tekerlekli ulaşım araçlarıyla bisiklet  kurye hizmetini vermesi gerekiyor. Bisikletle ulaşım sağlanabilecek mesafelerde yapılacak bir dağıtım hizmeti ile gelir elde etmeniz ve evden para kazanmanız mümkün.

Özellikle avrupada bu sektör hızla  gelişmekte ve günden güne daha kullanılır bir hale gelmektedir. Bugün ingiltere başta olmak üzere bir çok ülkede bisiklet kullanımının ve dağıtım ihtiyaçlarının artmasıyla bisiklet kurye hizmeti daha da yararlanabilir hale gelmiştir.

bisiklet kurye hizmeti 2

 

Bisiklet kurye hizmetini hatırlarsınız hepimiz eski Amerikan filmlerinde gazete dağıtan çocuk şeklinde görmekteydik. Bisiklet kuryeler burada belli banliyölerde gazete dergi vb. dağıtım hizmetlerini gerçekleştirmekteydiler.

Günümüzde ise bu hizmet şekli kısa mesafelerde yaygın olarak kullanılarak daha kurumsal şirketlerce yönetilmekte ve insanların gelir elde edebileceği bir hale gelmiş durumdadır.

Avrupa’da şehirlerde alt yapıları bisiklet kullanımına elverişli olduğu için bisiklet kurye hizmetinin hızla gelişmekte olduğunu görüyoruz. Bunun için ilk etapta bisiklet kuryelerin bisikletlerini kullanabilecekleri elverişli yolların olması bisiklet kurye hizmetini veren kişiler için büyük avantaj oluşturmaktadır.

 

Avrupa’nın en büyük bisikletli dağıtım ağı olan şirketin linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde de bisiklet kullanımına uygun alt yapıların oluşmaya başlaması ve bisiklet kullanımının yaygınlaşması ile evden para kazanmaya yönelik işlevsel bir iş modeli haline gelmektedir. Bisiklet kullanımını insan gücüyle çalışanlar için herhangi bir enerji maliyeti oluşturmaz. Sadece olumsuz hava koşulları bisiklet kurye hizmetini verirken zorlanmamıza sebep olabilir. Bu durum yüzünden de teslimat zamanında gecikme yaşanabilir. Ancak müşterilerin bu konuda anlayışlı davranması elde olmayan sebeplerden oluşabilecek gecikmeleri dikkate alması gereklidir.

Ayrıca  forumumuzda da bisiklet kurye hizmeti yapan kişilerin toplandığı linke buradan ulaşılabilir. Bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir